صفحه اصلیاخباربه همت شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه انجام شد؛

به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه انجام شد؛

مشاهده در قالب PDFچاپفرستادن به ایمیل

شروع عملیات اجرایی بلوار 45 متری حدفاصل میادین مادر و سهند
به نام شهید سردارسپهبد قاسم سلیمانی

zx7

همزمان با دهه مبارک فجر طی مراسمی با حضور معاون استاندار و فرماندار شهرستان ، اعضای شورای شهر و مسئولین و مدیران ادارات و نهادهای انقلابی شهرستان مراغه؛ عملیات اجرایی پروژه عظیم بلوار 45 متری حدفاصل میادین مادر و سهند به نام شهید سردارسپهبد قاسم سلیمانی آغاز شد.

zx12
به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه در این مراسم معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندار شهرستان ویژه مراغه استقلال و عدم وابستگی به شرق و غرب را از اصلی ترین شاخصه های انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: ارزش‌های دینی، رهبری و وحدت کلمه از دیگر شاخصه‌های مهم انقلاب اسلامی است.
وی اظهار داشت: ما وارثان انقلابی هستیم که در تمام دنیا بی نظیر است و تا به امروز مرام و اهداف آن هیچ تغییری نکرده است.
فرماندار مراغه با اشاره به نظام بین المللی و ایجاد شرایط سخت نظامی و اقتصادی بر علیه جمهوری اسلامی ایران افزود: با اعتماد به توانمندی های داخلی می توانیم در مقابل دشمنان ایران اسلامی ایستادگی کنیم و در این میان نباید با ایجاد تفرقه در میان ملت و مسوولان بهانه به دست دشمنان بدهیم.
مهندس شکری با تاکید بر حفظ وحدت و انسجام ملی خاطرنشان کرد: ترور سردار رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی، برای چندمین بار موجب نگرانی و هراس دشمن از وحدت و یکپارچگی مردم شهید پرور ایران اسلامی شد.
وی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را نماد غرور و قدرت ملت ایران اسلامی دانست و گفت: مردم با حضور گسترده در مراسم سردار رشید اسلام نشان دادند که در هر شرایطی تهدیدها را می توانند با وحدت کلمه به فرصت تبدیل کنند.
معاون استاندار و فرماندار در ادامه با اشاره به اجرای چندین پروژه مهم مسیرگشایی در سطح شهر توسط شهرداری گفت :  اجرای این طرح ها گام بزرگ و موثری در رفع گره های ترافیکی شهر بوده و عملا دسترسی مستقیم شهروندان به ورودی و خروجی شرقی شهر ، تسهیل در تردد و ترافیک شهری و همچنین ایجاد بستر و زمینه مساعد برای توسعه شرق شهر مراغه را فراهم می سازد.
مهندس شکری در خصوص پروژه بلوار 45 متری حدفاصل میادین سهند و مادر گفت :  پروژه بلوار 45 متری حدفاصل میادین مادر و سهند که به نام مبارک سردار رشید اسلام نامگذاری شده است نشان دهنده جایگاه والای این عزیز در میان مردم شهرستان مراغه و همچنین مجموعه مدیریت شهری است.
مهندس حمید شکری به مشخصات فنی پروژه اشاره کرده و گفت: طول مسیر پروژه یکهزار و ۴۲۰ متر، عرض بلوار ۴۵ متر و مساحت مورد نیاز جهت اجرای پروژه ۶۳ هزار و ۹۰۰ مترمربع است.
وی ادامه داد: برای اجرای این بلوار باید ۷۸ ملک واقع شده در مسیر با همکاری اهالی منطقه تملک و ۱۸۰ هزار مترمکعب در مسیر بلوار خاکبرداری و خاکریزی شود.
وی اضافه کرد: جدول گذاری مسیر پروژه به طول هشت هزار و ۵۰۰ متر، احداث آبرو در مجموع ۴ دهنه و زیرسازی و آسفالت ریزی به مساحت ۳۵ هزار مترمربع از دیگر عملیات اجرایی در احداث این بلوار خواهد بود.
وی افزود: اعتبار مورد نیاز برای اجرای این پروژه ۴۵ میلیارد تومان خواهد بود.
فرماندار مراغه همچنین به ۴ پروژه شهرداری مراغه که با مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا انجام خواهد شد، اشاره کرد و گفت: این پروژه ها با اعتباری بالغ بر ۱۱۰ میلیارد تومان انجام و تحولی بزرگ در بافت شهری ایجاد خواهند کرد.

zx15

اجرای پروژه های زیربنایی اولویت مجموعه مدیریت شهری
شهردار مراغه نیز در این مراسم افزود: اجرای پروژه های زیربنایی در اولویت مجموعه مدیریت شهری است.
مهندس محمدرضا احمدی افزود: تمرکز زدایی، رفع مشکلات ترافیکی شهرف ایجاد معابر جدید برای مواقع بحرانی، توسعه شهری و امکانات جدید، ارتقا کیفی در سکونتگاه ها، تسهیل در امر تردد شهروندان و ایجاد حلقه های ارتباطی مناسب در شهر از جمله مهمترین اهداف در اجرای پروژه های بزرگ شهری است که از سوی مجموعه اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری دنبال می شود.
شهردار مراغه توسعه و بهبود زیرساخت های شهری و ایجاد شرایط لازم برای سهولت در دسترسی ها را از اهداف اصلی مدیریت شهری مراغه عنوان کرده و گفت : با احداث و بهره برداری از خیابان 45 متری میدان مادر تا سهند ضمن کاهش حجم ترافیک میدان جهاد دسترسی به شهرک های سهند، ولی عصر(عج) ، امام علی(ع)، زیباشهر و امام حسن (ع) به میزان قابل توجهی تسهیل خواهد شد.
شهردار مراغه با تاکید بر ضرورت ایجاد بسترهای لازم برای گسترش استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی با هدف کاهش بار ترافیکی معابر اصلی شهر گفت : با اجرای این مسیر ضمن ایجاد فرصت های شغلی جدید، موجبات تقویت بخشی از اقتصاد شهری مراغه نیز فراهم خواهد شد.

zx10

کاهش 30 درصدی ترافیک پل جهاد
رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مراغه نیز در این مراسم گفت: با اجرای این پروژه ۳۰ درصد از ترافیک پل جهاد کاهش پیدا خواهد کرد.
دکتراحمد ملکی گفت: مجموعه مدیریت شهری جابه جایی هسته مرکزی شهر را در برنامه های خود دارد که در صورت تحقق این امر شاهد حل بسیاری از مشکلات ترافیکی در شهر خواهیم بود.
وی افزود: اجرای پل رو گذر ۷۰۰ متری با اعتباری بالغ بر ۴۵ میلیارد تومان به نام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی از دیگر پروژه های مهمی است که بزودی کلنگ زنی خواهد شد. گفت: با توجه به اجرای طرح های عمرانی متعدد  در ۲.۵ سال اخیر توسط شهرداری، در سال های آتی شاهد تحول و دگرگونی در شهر مراغه خواهیم بود که این شهر را به مکانی دلپذیرتر برای زندگی و مهاجر پذیرتر از گذشته تبدیل خواهد کرد.
دکتر احمد ملکی افزود: در این راستا، بودجه پیشنهادی برای سال آینده شهرداری مراغه با توجه به طرح های بزرگ و تاریخی مشارکتی و زیرساختی به رقم بی سابقه و حدود ۳۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.
وی اضافه کرد: از این مجموع، حدود ۱۱۰ میلیارد تومان بودجه شهرداری، ۱۱۰ میلیارد تومان طرح مشارکتی با بنیاد برکت و نیز چهار طرح بزرگ زیرساختی خواهد بود.

zx16

تقدیر از مجموعه مدیریت شهری مراغه
به خاطر نامگذاری مهمترین پروژه عمران شهری بنام سردار شهید سلیمانی
سرهنگ پاسدار سعید رشیدی فرمانده سپاه مراغه در این مراسم با بیان اینکه انقلاب اسلامی دارای پشتوانه مردمی و دینی است گفت: ملت بزرگ ایران اسلامی با اعتقاد راسخ به اسلام و  ‌ارزش‌های اسلامی، همواره پشتیبان انقلاب و اسلام هستند.
وی با تاکید بر لزوم اتحاد برای خدمت رسانی به آحاد مردم از سوی مسوولان و مدیران افزود: حفظ وحدت و حرکت برای خدمت در راه رضایت الهی، زمینه ساز تعالی جامعه است.
فرمانده سپاه ناحیه مراغه، ملت ایران را ملتی همیشه در صحنه عنوان کرد و گفت: حضور گسترده آحاد مردم در پای صندوق های رای و انتخابات، نمونه بارزی از مردم سالاری و مردم محوری نظام اسلامی است.
سرهنگ پاسدار رشیدی با تاکید بر حضور مردم در انتخابات آتی افزود: مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی به افرادی رأی دهند که مسوولیت‌پذیر بوده و تعهدشان برای رفع مشکلات مردم و تقویت نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد.
وی ادامه داد: مجلس پیش رو باید در مسیر تحقق گام دوم انقلاب باشد زیرا که مجلس در امر قانون گذاری، نظارت و تصمیم گیری های کلان در راس امور است.
فرمانده سپاه مراغه با بیان اینکه دشمنان به این نتیجه رسیده اند که از طریق نظامی نمی توان به این انقلاب ضربه زد گفت: آنها قصد دارند با منحرف کردن انقلاب و گفتمان انقلاب اسلامی به نظام جمهوری اسلامی ضربه وارد کنند.
سرهنگ پاسدار رشیدی افزود: پس از گذشت چهل و یک سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، مردم همچنان پای این انقلاب ایستاده اند و اجازه نخواهند داد تا استکبار جهانی به سرکردگی شیطان بزرگ و منافقین انقلاب اسلامی را تضعیف کند.
فرمانده سپاه مراغه با تقدیر از مجموعه مدیریت شهری مراغه در نامگذاری مهمترین پروژه عمران شهری بنام سردار شهید سلیمانی گفت : شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی موجب اتحاد و همبستگی مردم و مسئولین شد که این موضوع در شهرستان از همان اوایل با حرکت های زیبا و پسندیده مدیریت شهری مراغه خود را نشان داد .

مشخصات فنی پروژه بلوار 45 متری شهید سردارسپهبد قاسم سلیمانی
طول مسير پروژه  : 1420 متر 

عرض بلوار : 45 متر 

مساحت مورد نياز جهت اجراي پروژه : 63900 متر مربع 

تعداد ا ملاک واقع شده در مسير : 78 ملک 

خاکبرداري و خاکريزي مسير پروژه : 000  180 

  متر مکعب جدول گذاري مسير پروژه : 8500 متر

احداث آبرو : 4 دهنه

  زيرسازي و آسفالت ريزي : 35000 متر مربع

  احداث پل بزرگ : يک دهنه

اعتبار لازم براي تملک و اجراي پروژه : 450 ميليارد ريال

DSC_0250DSC_0268DSC_0296

zx17zx18zx13

zx14zx9zx11